Jakie czynniki wziąć pod uwagę w procesie decyzyjnym?

 

- cena oraz atrakcyjność towaru

- dostępność podobnych towarów na rynku

- cena oraz warunki oferty u innych dostawców

- elastyczność współpracy

- zaufanie do partnerów biznesowych

- specyfika własnego biznesu oraz możliwości odsprzedaży zakupionych towarów

- czas od momentu zakupu do zamknięcia transakcji generującej zysk

- koszty magazynowania oraz wysokość środków zamrożonych w towarze bez gwarancji zysku

 

Jeśli kolejnym uczuciem jest ciekawość tego czym właściwie się zajmujemy dowiesz się tego już teraz. 

 

Firma Moriello Ltd. zajmuje się rozwojem własnej kolekcji koszulek polo głównie w oparciu o brytyjskich producentów dzianin. Naszym celem jest nawiązanie współpracy z krawcami-projektantami widzącymi możliwość obopólnych korzyści płynących ze sprzedaży towarów luksusowych.

Aby zrozumieć dlaczego krawiec nie szyje koszulki polo, skoro ich ceny wahają się od €75 do €350 przy wykonaniu z dzianin bawełnianych:

 

- Sea island cotton

- Suvin cotton

- Giza 45

- Supima cotton

 

a zarazem nie widzi nic dziwnego w uszyciu koszuli za 500 złotych z drogich tkanin i dzianin, trzeba zadać pytanie czym jest i jak powstaje koszulka polo.

Koszulka polo może być zarówno elementem taniego stroju miejskiego, jak również towarem luksusowym wpisującym się w styl smart casual clothing. Jak łatwo się zorientować wykonanie wersji taniej nie jest żadnym wyzwaniem dla osoby swobodnie surfującej w sieci i nie posiadającej żadnej wiedzy technicznej. A jak wykonać koszulkę zaliczaną do towarów z wyższej półki?

 

1. Zakup dzianiny – przeważnie jest to dzianina surowa wymagająca obróbki i kolorowania, co wiąże się z produkcją na zamówienie. Jest to proces długotrwały i kosztowny. Minimalne zamówienia wahają się od kilkuset metrów bieżących do ilości mierzonych w tonach w ekstremalnych przypadkach. Można również zakupić gotową dzianinę na metry. Jest to nie lada wyzwanie ze względu na ograniczoną dostępność i niesie ze sobą drastyczne podniesienie kosztów zakupu.

 

2. Kołnierz i mankiety – jeśli zdecydujesz się na produkcję dzianiny na zamówienie i twój dostawca oferuje w pakiecie wszystkie elementy potrzebne do uszycia koszulki w jednolitym kolorze to bardzo dobra wiadomość. Problem pojawia się kiedy resztę elementów trzeba zdobyć na własną rękę. A przy zakupie kilku metrów dzianiny gdy producent lub hurtownia nie ma wysokiej jakości kołnierza w tym samym kolorze zadanie skompletowania całej koszulki wydaje się niewykonalne. Trudno sobie wyobrazić zlecenie produkcji jednego a nawet pięciu kołnierzy z luksusowej bawełny.

 

3. Transport i składowanie – zlecając produkcję kilkuset metrów dzianiny trzeba wziąć pod uwagę transport oraz własne ograniczenia magazynowe. Zaletą tej opcji jest to, że koszty dostawy rozkładają się na większą ilość materiału produkcyjnego. Wadą oczywiście jest powierzchnia niezbędna do przechowywania towaru oraz długi okres oczekiwania na zwrot inwestycji. Przy zakupie kilku metrów dzianiny koszty transportu oraz czas poświęcony na organizację całego przedsięwzięcia mogą zabić opłacalność takiej produkcji.

 

4. Zaufanie do dostawcy i pewność co do jakości zakupionych towarów. Zaufanie to coś czego nie można kupić. tylko rzetelna i obiektywna ocena współpracy na przestrzeni założonego okresu czasu pozwala na miarodajną ocenę. Dlatego zawsze dostarczamy towary w takiej jakości, którą zaoferowaliśmy firmom współpracującym. Rozumiemy, że każdy biznes działający w przestrzeni towarów luksusowych musi dbać o dobre imię i spełniać najwyższe standardy jakości. Moriello Ltd buduje własną markę na rynku. Wszystkie zaproponowane dzianiny kupujemy głównie na własne potrzeby produkcyjne i jesteśmy absolutnie zdeterminowani współpracować tylko z producentami, którzy spełniają najwyższe standardy jakości.

 

Po zapoznaniu się z różnymi czynnikami w tym krótkim wprowadzeniu zapraszam do zapoznania się z ofertą.

 

 

 

 

 

MORIELLO LTD